Bosu

BOSU je moderní a oblíbený systém cvičení určený pro komplexní zpevnění svalů celého těla, který má pozitivní vliv na zdravé držení těla, fyzickou kondici a redukci tuku. Základem cvičení BOSU ® je speciálně vyvinutý nafouknutý půlmíč BOSU Balance Trainer, který při cvičení používáme jak stranou rovnou, tak vypouklou.

Cvičení na BOSU je vhodné pro ženy i muže všech věkových kategorií ať už se jedná o vrcholové sportovce, nebo ty, kteří cvičí doma pro zdraví. BOSU cvičení je vyjímečné v tom, že zapojuje nejen vědomě ovládané svaly, ale i hluboké kosterní a další důležité svaly, které na rozdíl od našich prapředků vinou moderního životního stylu nepoužíváme a které zajišťují správné držení těla. Ochablost těchto svalů pak zapříčiňuje velmi časté bolesti zad a kloubů. BOSU Balance Trainer byl původně vyvinutý pro rehabilitaci.

Z hlediska zaměření můžeme BOSU Balance Trainer využít k několika typům tréninků, které se v jednotlivých hodinách prolínají a liší se náročností a intenzitou. Na posílení svalů a jejich zpevnění je zaměřen základní trénink BOSU-core. Pro spalování tuku je nejlepší BOSU-kardio trénink, který se cvičí při vyšší tepové frekvenci a pro jěště náročnější kombinovaný trenink je určen BOSU-strenght.

Bosu

Přijďte si s námi zacvičit. Bosu core cvičíme v úterý, ve středu pak Bosu strength. Aktuální rozpis a obsazení můžete zjistit v rozvrhu.